Rezerwacja 660-333-314 Lokalizacja

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

W walce z napięciem mięśni

Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie w gabinecie fizjoterapii to współczesna forma likwidacji napięć w sferze mięśni i powięzi. Celem takiej metody pracy z tkankami miękkimi jest profesjonalne leczenie zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym, polegające na umiejętnym rozluźnianiu tkanek, poprawie ich ruchomości oraz uwalnianiu z napięć przez fizjoterapeutę w jak najskuteczniejszy i najbardziej ergonomiczny sposób.

Rozbudowana liczba technik, których skuteczność opiera się na ergonomicznej pracy, pozwala na takie działanie, które przy minimalnej sile użytej przez fizjoterapeutę przynosi zadowalające efekty. Każda technika powinna mieć cel. Niewskazane jest, aby fizjoterapeuta używał zbędnych ruchów i wykonywał je w rejonach, które rozluźniania nie potrzebują.

Specyfika masażu

Składową masażu leczniczego tkanek głębokich jest odpowiednia ocena funkcjonalna pacjenta, a także diagnoza stanu układ mięśniowo-powięziowego i dopasowanie odpowiedniej terapii, a następnie wdrożenie jej w przygotowanym do tego gabinecie fizjoterapii. Pierwszym elementem całego działania jest obserwacja tkanek i ich palpacja, a później zastosowanie techniki, której parametry ustala informacja zwrotna pochodząca prosto z ciała pacjenta. Masaż leczniczy tkanek głębokich polega na wykorzystaniu wielu metod w celu usunięcia wszelkich napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób łagodny i bezpieczny. Pacjent w gabinecie fizjoterapii nie jest tutaj tylko biernym odbiorcą. Przez wykonywanie odpowiednich ruchów sam wpływa na rozluźnianie poszczególnych tkanek.