Rezerwacja 660-333-314 Lokalizacja

Fizjoterapia – terapia manualna

Propozycja gabinetu fizjoterapii

Terapia manualna to sposób badania i leczenia pacjenta sprawdzony przez wiele osób. W jej zakresie mieści się rehabilitacja przez: diagnozowanie i dobranie leczenia zaburzeń strukturalnych części ciała odpowiadających za ruch (wszelkich stawów, mięśni, a także nerwów). Rozbudowany plan badania różnicującego pozwala każdemu fizjoterapeucie (oczywiście przez szczegółowy wywiad z pacjentem, a także badania) znaleźć struktury, których działanie jest nieprawidłowe. Następnymi krokami w działaniu jest stwierdzenie stopnia uszkodzenia i przeanalizowanie wszystkich mechanizmów, które spowodowały pojawienie się dolegliwości.

Ten typ działania daje najwyższą skuteczność przy leczeniu różnego rodzaju schorzeń mięśni i stawów, nie mających odpowiedniej elastyczności i ruchomości. Wszelkiego typu ograniczenia są często przyczyną dyskomfortu, bólu, a także wpływają niekorzystnie na postawę ciała. W trosce o swoich pacjentów zajmuję się na przykład wykonywaniem masażu leczniczego.

Fizjoterapeuta wyspecjalizowany w terapii manualnej wykorzystując różnorodne techniki mobilizacyjne, za pomocą własnych dłoni, leczy zaburzenia czynnościowe układu ruchu.

  • Skuteczność terapii manualnej jest poparta badaniami naukowymi.

  • Wykonanie adekwatnych technik leczniczych pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

  • Plan leczenia manualnego jest indywidualnie wyznaczany po wnikliwie przeprowadzonym badaniu.
  •