Rezerwacja 660-333-314 Lokalizacja

Maciej Rychlik – fizjoterapeuta w Bielsku-Białej

Witaj na mojej stronie

Magister fizjoterapii Maciej Rychlik to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i dyplomowany Terapeuta Manualny.

Czym się zajmuję

Jako fizjoterapeuta szybko znalazłem swoją specjalizację. Jest to leczenie wszelkich dolegliwości bólowych, regeneracje ciała, a także rehabilitacje, które mają na celu pomóc w szybkim powrocie do pełnej sprawności ruchowej. W pracy wykorzystuję całą swoją wiedzę o budowie oraz działaniu ludzkiego organizmu, a także wszelkie manualne metody pracy z ciałem – masaże i tym podobne.

Od lat prowadzą fizjoterapię dostosowaną indywidualnie do każdego pacjenta. Obejmuje ona przede wszystkim wywiad, kompleksowe badanie manualne, palpację, układanie odpowiedniej terapii, leczenie manualne (na przykład przez masaż) oraz nauczanie pacjenta na temat autoterapii, aby efekty wykonanej przeze mnie pracy mogły zostać podtrzymane. W procesie czy to leczenia kręgosłupa czy innych dolegliwości wykorzystuję wiele metod fizjoterapeutycznych dających szeroki wachlarz możliwości terapeutycznych.

Celem nadrzędnym mojej pracy jako fizjoterapeuty jest likwidacja procesów chorobowych powodujących dolegliwości oraz popularyzowanie zachowań prozdrowotnych, w celu zapobiegania występowania schorzeń w układzie mięśniowym i kostno-stawowym. Wciąż powiększam i udoskonalam swój warsztat terapeutyczny biorąc udział w specjalistycznych kursach dla fizjoterapeuty, sympozjach, wykładach etc., aby móc sprostać nawet najtrudniejszym przypadkom klinicznym.

Ukończone kursy

Szkolenia podyplomowe

W celu bycia na bieżąco z najnowszą wiedzą z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji regularnie biorę udział w specjalistycznych szkoleniach. Pozwala mi to układać najlepsze jak to możliwe programy terapeutyczne, w tym poznawać nowe techniki masażu.

  • Ortopedyczna terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha – 8 modułów
  • Osteopatyczne manipulacje krótkodźwigniowe
  • Funkcjonalna Osteopatia i Integracja – 3 moduły
  • Medyczny Trening Terapeutyczny
  • Masaż tkanek głębokich, jako mięśniowo-powięziowe rozluźnianie
  • Kinesiotaping – plastrowanie dynamiczne
  • Manualny drenaż limfatyczny
  • PNF Podstawowy
  • Metoda Neurac